دنیای کودکانه

بچه‌ها این ظرفیت را دارند که از ساده‌ترین محیط، بیشترین لذت را ببرند. مثل همین عکس! با تمام شوق و ذوق یک روز تمام می‌توانند بازی کنند. ما بزرگترها این ظرفیت را از دست داده‌ایم؛ یک جایی از وجودمان، در فرایند رشد و بزرگ شدن، خراب شده است.

ادامه مطلب

ریزک

ریزک در منتهی‌الیه شمال غرب خسروشیرین منطقه‌ای کوهستانی است که از سمت غرب، استان فارس را به اصفهان متصل می‌کند. ریزک برای مردم خسروشیرین نماد کوهنوردی دشوار و طبیعت بکر است؛ برخلاف دیگر کوه‌های منطقه که از روستا قابل رؤیت هستند، ریزک در فاصله‌ای نسبتاً دورتر قرار گرفته و حالت دره‌ها و گذر‌های آن به […]

ادامه مطلب

محمّد مهرعلیـان

سلامتی. سخت تمرین می‌کرد و از کسانی بود که حضورش در باشگاه به تماشاچی‌ها انگیزه‌ی ثبت‌نام می‌داد. آقای غیور، مسئول باشگاه، به محمد به عنوان یکی از ثمره‌های مثبت باشگاه نگاه می‌کرد. واقعاً هم چنین بود. محمد از خوش‌فرم و هیکل‌ترین ورزشکاران باشگاه نوید در دهه‌ی هشتاد بود. بارفیکس که می‌زد انگار جاذبه‌ی زمین متوقف می‌شد.

ادامه مطلب

انتصاب مهندس مجید یعقوبی به سمت مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان فارس

مهندس مجید یعقوبـی، از فرزندان شایسته خطه خسروشیـریـن و سرحد چاردانگه، به سمت مدیریت امـور اراضی جهاد کشاورزی استـان فارس منصوب شده است. این انتصاب را به ایشان و مردم منطقـه تبریـک عرض می‌کنـم.

ادامه مطلب

از فرزند ناخلف اقلید تا فرزند ناتنی آباده

جاده‌ی خسروشیرین به آباده بیش از هرچیز نماد رابطه اداری دهستان با مرکز شهرستان است و به دماسنج و معیارِ کیفیتِ مسئولیت‌پذیریِ مقام‌های شهرستان در قبال اهالی این منطقه تبدیل شده است.

تا زمانی که جزء شهرستانِ اقلیــد بودیم، فرزندِ واقعی و عضوی از جامعه‌ی فرهنگی و بافتِ اصیل شهرستان محسوب می‌شدیم، امّا ماجرای جدایی و تلاش مردم برای به ثمر نشاندنِ آن، ما را تبدیل به فرزندِ ناخلفِ محروم از همه‌چیز کرده بود. حالا گویی از مقامِ فرزندِ ناخلفِ اقلیـد به فرزنـدِ ناتنـی آباده تغییر جایگاه داده باشیم!

ادامه مطلب